Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı TÜİK tarafından kamu personeli alımı yapılacak. TÜİK 11 Sözleşmeli Bilişim Personeli alacak.

 

sözlemeli olarak personel alımı yapacağının duyurusu yaptı. Duyuru Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olup adaylar başvurularını başvuru kılavuzuna göre gerçekleştireceklerdir. Buna göre başvuru yapacak adaylardan aranan şartlar ve alım kadrolarına aşağıdan ulaşailirsiniz.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK ) yayımladığı ilana göre bünyesine 11 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacğaını belirtti. Buna göre 2 Sistem uzmanı, 1 Ağ Güvenlik Uzmanı, 4 yazılım geliştirme Uzmanı, 4 Veri Ambarı/ Büyük Veri uzmanı olmak üzere 11 sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Türkiye İstatistik Kurumu alım yapacağı yukarıdaki kadrolara göre adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Fakültelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan kamu Personeli Seçme Sınavından lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden puan almış olmak ve 5 yıl süre ile süresi geçmemiş olan Yabancı Dİl Sınavından puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca alımı yapılacak her kadro için özel olarak nitelik aranmakta olup adayların bu özel şartlara ilanın tam metni ile ulaşabilirler.

 

https://ilan.memurlar.net/ilan/41349/turkiye-istatistik-kurumu-tuik-11-kamu-personeli-alacak.html