Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan 20 bin öğretmen ataması açıklaması

Öğretmen ataması hakkında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklama yaptı. Öğretmen ataması ne zaman yapılacak sorusuna yanıt veren Bakan Yılmaz yaptığı açıklamada önümüzdeki yıl 20 bin öğretmen ataması yapılacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan 20 bin öğretmen ataması açıklaması

Binlerce öğretmen adayı Milli Eğitim Bakanlığından ek öğretmen ataması duyurusu beklerken Bakan Yılmaz tarafından yapılan açıklamada ek öğretmen atamasının olmayacağı görüldü. Milli Eğitim Bakanı açıklamasında önümüzdeki yıl 20 bin öğretmen atamasıyapacaklarını belirtti.

2018 YILI ŞUBATINDA 20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI

Öğretmen ataması ne zaman yapılacak sorusunun cevabı en yetkili ağızdan cevaplandırıldı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen atama tarihi hakkında Şubat ayını işaret etti. Milli Eğitim Bakanı 20 bine yakı öğretmen ataması için duyurunun 2018 yılı Şubat ayında yayınlanacağını belirtirken 20 bin atama için öğretmen adaylarının Mayıs ayında sınava alınacağını ifade etti. Bakan Yılmaz yapılacak sınav sonuçları sonrasında 20 bin öğretmen atamasının da 2018 yılı Haziran-Temmuz aylarında gerçekleştirileceğini belirtti.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK DEVAM EDİYOR

Bakan Yılmaz sözleşmeli öğretmen ataması ile birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde öğretmen doluluk oranının yüzde doksanlara ulaştığını ve bu konuda çok olumlu dönüşler yaşadıklarını ifade etti. En az doluluk oranının ise İstanbul’da olduğunu vurgulayan Milli Eğitim Bakanı, İstanbul’da öğretmenler için istatistik olarak doluluk oranının %80 lerde olduğunu açıkladı. Sözleşmeli olarak atanan öğretmenlerin 6 yıl atandıkları yerde kalmasının önemine değinen Milli Eğitim Bakanı sözleşmeli öğretmen istihdamından memnun olduklarına işaret etti.

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan 20 bin öğretmen ataması açıklaması