KPSS öğretmenlik sonuçları bugün açıklanıyor. KPSS ÖABT sonuçları kaçta açıklanacak? ÖSYM’den KPSS öğretmenlik sonuçları saat kaçta açıklanacak duyurusu bekleniyor.

Heyecanlı bekleyiş bugün bitecek. sona eriyor. Binlerce öğretmen adayının heyecanla beklediği sonuçlar bugün açıklanacak. ÖSYM KPSS ÖABT sınav sonuçlarını saat kaçta yayınlayacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 16 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen KPSS öğretmenlik sonuçları yani Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sonuçları merakla bekleniyor. KPSS öğretmenlik sonuçlarını
bekleyen adaylar heyecanlı. KPSS ÖABT sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu soran öğretmen adayları için ÖABT kaçta açıklanacak?

KPSS ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI KAÇTA AÇIKLANACAK?
ÖSYM’de yer alan bilgiye göre, KPSS öğretmenlik sonuçları 04 Ağustos 2017 tarihinde saat 23.59’a kadar açıklanacak. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte adaylar sınav sonuçlarına erişebilecek. KPSS öğretmenlik sonuçları ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr resmi internet adresi üzerinden açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. Sınavsonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

 

030820171606532519706_2-41