TÜRKİYE CUMHURİYETİ

BOTAŞ

Personel Alım İlanı

4 Ocak 2017 tarihinde BOTAŞ Tarafından Personel Alım İlanı Yayınlandı. Yapılan Açıklamaya Göre Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Personel Alımı Yapılacak.

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş. Genel Müdürlüğü 94 kişilik personel alım duyurusunda ilanlara başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacağı bildirildi. İlanlar Türkiye İş Kurumunun internet adresinden 9 Ocak 2017 tarihinde yayınlanacaktır.

Çalışma adresleri olarak Ankara, İstanbul, Aksaray, Adapazarı, İzmit, Bursa, Muğla, İzmir, Kırklareli, Gümüşhane, Antalya, Erzincan, Ağrı, Ardahan, Sivas, Konya, Siirt, Kahraman Maraş, Erzurum, Adana, Hatay ve Tekirdağ illeri belirlendi.

Teknisyen, Operatör, İtfaiye Görevlisi, Mühendis, Uzman Yardımcısı, Enspektör unvanlarıyla Lise, Önlisans ve Lisans mezunlarının başvuruları alınacak.

Lise mezunları için 2016 yılı KPSS P94, Önlisans mezunları için 2016 yılı KPSS P93, Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS P3 puan türleri kullanılacaktır.

 

BOTAŞ PERSONEL ALIMINDA ARANAN ŞARTLAR

*Adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacaktır.

*Adaylar, Lise, Önlisasn ve Lisans mezunu olmak zorundadır.

*Birçok pozisyonda alım yapılacak olup her pozisyon için aranan özel şartlar vardır. Bu şartları taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir.

*Başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu tarafından gerçekleştirmesi gerekmektedir.

*Başvuruda bulunacak olan adaylar, en geç 18 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Türkiye İş Kurumunun http://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/JobsOnAir.aspx internet sayfasından yapılacaktır.

*Mühendislik kadroları için; son 5 yıl içerisinde İngilizce KPDS/YDS’den en az 70 puan almış olmak (YÖK tarafından yayınlanan güncel yabancı dil sınavları eşdeğerlik tablosuna göre dengi puanlar da kabul edilecektir.)

*Bazı ilanlarda en az lise mezunu olmak

*Alanında 2 yıl tecrübesi olduğunu belgelemek (SGK hizmet dökümü ve çalışılan işyerinden alınan belgeyle)

*İşe başlatılması halinde çok tehlikeli işlerde çalışabileceğine ilişkin sağlık raporu istenecektir

*CCNP sertifikasına sahip olmak (bilişim kadroları için)

*En az B sınıfı ehliyet sahibi olmak

*Sürekli seyahat etmesine engel bir durum olmamak

*Sahada çalışmaya engel durumu olmamak

*Alımı yapılacak ünvanlar, Mühendis, Teknisyen, Uzman Yardımcısı, Operatör, Eksvatör, İtfiaye Görevlisi şeklindedir.

*Adaylardan, Farklı pozisyonlar için gerekli ehliyet sınıflarını taşımaları, İşe Başlatılması halinde çok tehlikeli işlerde çalışabileceğine dair sağlık raporu, Seyehate engeli olmaması, sahada çalışabilmesine engel olabilecek sağlık durumu olmaması, En az B sınıfı ehliyeti olması, Gerekli tecrübeye sahip olması, 2015 veya 2016 yılında ÖSYM tarafından düzenlenmiş olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunlarının KPSSP3, Lise Mezunlarının KPSSP94 ve Önlisans mezunlarının KPSSP93 puan türünden puana sahip olması gerekmektedir.

*Her kadro için aranan KPSS yılı farklıdır. Bazı kadrolarda 2015 veya 2016 puanıda geçerli sayılıren bazı kadrolarda ise sadece 2016 yılı KPSS Puan türü geçerlidir. Her kadro için alım yapılacak şehir farklıdır.